Noutati

ANUNȚ privind Festivitatea de deschidere a noului an școlar 2021-2022

2021 -2022

Festivitatea de deschidere a noului an școlar 2021-2022 va avea loc luni ,13 septembrie 2021,începând cu ora 8.30 la Școala Gimnazială Nr.1 Vlad Țepeș , str.Vasile Alecsandri,nr.40,cu respectarea prevederilorOrdinului comun SM -ME nr.5196 și 1756 /03.09. 2021 privind măsurile și ccondițiile de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS _CoV-2.

Deplasarea elevilor,  părinților și cadrelor didactice în incinta școlii se realizează pe un traseu prestabilit , respectând normele de distanțare fizică și vor purta mască de uz medical .

Părinții vor avea acces numai în curtea unității de învățământ .

După ceremonia de deschidere ,elevii ciclui primar gimnazial și preșcolar  vor avea acces în școală însoțiți de către învățători /diriginți/educatori în sălile de clasă.

SUCCES  ÎN NOUL AN ȘCOLAR !

Subcategorii

Pagina 1 din 5